UA-9736616-19
top of page

Jakie łóżeczko dostawne wybrać? Przede wszystkim bezpieczne dla dziecka, czyli jakie?

Zaktualizowano: 9 lip 2023Zgodnie z zaleceniami specjalistów najbezpieczniejszym miejscem do spania dla dzieci jest wydzielona powierzchnia blisko łóżka rodziców, gdyż tylko ona zapewnia niezbędną dla rozwoju bliskość rodziców, jednocześnie zmniejszając ryzyko przygniecenia i uduszenia maluszka.


Specjaliści z AAP (Amerykańskiej Akademii Pediatrii) nie zalecają używania tzw. tradycyjnych dostawek z opuszczaną barierką, ponieważ w tego typu łóżeczkach powierzchnia snu dziecka łączy się bezpośrednio z przestrzenią, na której śpią rodzice. Opuszczona barierka ze wspólną powierzchnią może zwiększać ryzyko wypadku, uduszenia, jak i zgonu dziecka w łóżeczku.Na zdjęciu: Łóżeczko Babysense LUNA Mini + monitor oddechu dla niemowląt Babysense7 (wyrób medyczny)


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Bezpieczny co-sleeping jest możliwy


Czy zatem niemowlęta mogą spać z rodzicami? Czy bezpieczny co-sleeping jest w ogóle możliwy? Tak, jeśli sięgniemy po odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli dziecku spać blisko mamy, jednak na wydzielonej, bezpiecznej dla dziecka powierzchni. Takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli zamiast tradycyjnej dostawki zapinanej pasami z opuszczaną barierką, rodzic zdecyduje się na tzw. wolnostojące mini łóżeczko dostawne np. Babysense Luna Mini.


Więcej o różnicach pomiędzy tradycyjną dostawką a mini łóżeczkiem dostawnym przeczytasz w artykule "Czy łóżeczka dostawne są bezpieczne?"Według specjalistów bezpieczny co-sleeping (bezpieczne współspanie), czyli taki podczas którego dziecko śpi na oddzielonej powierzchni, blisko łóżka rodziców zmniejsza ryzyko SIDS aż o 50%. Umieszczenie mini łóżeczka dostawnego tuż obok łóżka rodziców pozwala zachować bliskość sensoryczna z mamą. Maluszek ma możliwość widzenia mamy, słyszenia jej głosu oraz czucia jej zapachu. Mama natomiast może dłonią między szczebelkami dotykać dziecka oraz ukoić je głaskaniem do snu.


Dzięki wolnostojącemu mini łóżeczku dziecko pozostaje cały czas blisko mamy, na bezpiecznej oddzielonej od zagrożeń powierzchni. Mini łóżeczko dostawne eliminuje ryzyko zaklinowania się pomiędzy łóżkami, które to może wystąpić w źle zamontowanej tradycyjnej dostawce, eliminuje ono również ryzyko zakrycia pościelą rodziców i uduszenia. W mini łóżeczku dostawnym dziecko jest blisko mamy i śpi bezpiecznie.Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dostawne?


  1. Wybierz wolnostojące mini łóżeczko dostawne bez opuszczanej barierki - dzięki temu wyeliminujesz ryzyko zaklinowania i uduszenia. Nie musisz już pamiętać, żeby podnieść barierkę, nie musisz też tracić czasu na niewygodne montowanie i demontowanie pasów od i do łóżka rodziców.

  2. Wybierz łóżeczko wykonane z naturalnych materiałów - np. z drewna bukowego. Najlepiej ze szczebelkami, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza niż nawet najbardziej przewiewny materiał. Szczebelki pozwalają na bliskość sensoryczną i dotyk mamy, dzięki czemu maluszek czuje się bezpieczniej.

  3. Zawsze zwracaj uwagę na jakość materaca - wybierz w 100% oddychający np. Babysense AIR, z maksymalnym przepływem powietrza i swobodną wentylacją.

  4. Wybierz łóżeczko na kółkach - będziesz mogła swobodnie i wygodnie przemieszczać się z łóżeczkiem po domu i być zawsze blisko maluszka.

  5. Wybierz łóżeczko uznanej marki - masz pewność, że produkt jest bezpieczny i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami.Łóżeczka dostawne Babysense LUNA Mini - bezpiecznie, blisko, razem.


Firma Babysense opracowała i wprowadziła na rynek w 2023 roku wolnostojące łóżeczko dostawne dla niemowląt, które pozwala na bliskość mamy i maluszka w bezpiecznej dla niego odległości, umożliwiając rodzicom bezpieczne współspanie - nasze motto to: bezpiecznie, blisko, razem.


Na zdjęciu: Łóżeczko Babysense LUNA Mini + monitor oddechu dla niemowląt Babysense7 (wyrób medyczny)


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Dostawka Babysense LUNA Mini pozwala na zachowanie niezależnej przestrzeni do snu dla dziecka i rodzica zachowując tzw. bliskość sensoryczną - dziecko wyczuwa obecność mamy, widzi ją, czuje jej zapach, słyszy jej ruchy, co działa na nie uspokajająco, delikatny dotyk z kolei daje poczucie bezpieczeństwa.

Dostawka Babysense LUNA Mini to pierwsza na rynku dostawka z najwyższej jakości w 100% oddychającym materacem dla niemowląt Babysense AIR z maksymalnym przepływem powietrza i doskonałą wentylacją.
Dzięki Babysense LUNA Mini bezpieczny co-sleeping jest możliwy i pozwala opiekunom na realizowanie filozofii rodzeństwa bliskości przy jednoczesnej pewności, maluszek czuje się i jest bezpieczny.


Specjaliści od bezpiecznego snu niemowląt Babysense poszli o krok dalej, oferując rodzicom najwyższy poziom bezpieczeństwa tj. łóżeczko dostawne z monitorem oddechu


Na zdjęciu: Łóżeczko Babysense LUNA Mini + monitor oddechu dla niemowląt Babysense7 (wyrób medyczny)


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Babysense LUNA 7 Mini - pierwsze na świecie łóżeczko dostawne + monitor oddechu dostępne w sprzedaży od lutego 2023.


Dzięki połączeniu unikalnej technologii monitorowania ze specjalnie zaprojektowanym materacem, w które jest wyposażone łóżeczko Babysense LUNA 7 Mini, monitoring oddechu w dostawce z zachowaniem bliskości sensorycznej jest możliwy. To wyjątkowe rozwiązanie pozwala rodzicom spać jeszcze spokojniej. Monitor oddechu kontroluje każdy oddech maluszka, a dziecko śpi na odpowiednim dla jego zdrowia i bezpiecznym materacu w oddzielonej bezpiecznej przestrzeni blisko mamy.
Artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter informacyjny.

Szanujemy wybór rodziców co do sposobu spania z dzieckiem. O wyborze miejsca do snu dziecka i bezpieczeństwa maluszka zawsze decydują rodzice.


POLECAMY TAKŻE:
1329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page