UA-9736616-19
top of page

Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka?

Zaktualizowano: 9 lip 2023


Na zdjęciu: Łóżeczko Babysense LUNA z materacem + monitor oddechu dla niemowląt Babysense7 (wyrób medyczny)


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Jedną z pierwszych decyzji zakupowych związanych kompletowaniem wyprawki dla dziecka jest wybór łóżeczka. Choć wybór jest ogromny, a producenci prześcigają się w swoich propozycjach, najlepszym wyborem dla dziecka jest tradycyjne łóżeczko drewniane wykonane ze zdrowego, naturalnego drewna bukowego, które jest najtwardszym materiałem. Łóżeczko z drewna jest solidne i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń na górnej krawędzi podczas ząbkowania (Nie polecamy łóżeczek z płyty MDF ani z miękkiego drewna, takiego jak sosna, ponieważ łatwo się wgniatają i mogą pozostawać na nich ślady po ząbkowaniu.).Łóżeczka drewniane są dostępne w rozmiarach 120 x 60 i 140 x 70. Aż 90% rodziców decyduje się na zakup łóżeczka o wymiarach 120x60, które wystarczy dziecku na 3, a nawet 4 lata życia, w zależności od jego wzrostu. Coraz bardziej popularne wśród rodziców stają się również mini łóżeczka dostawne o rozmiarze 90x40. Takie łóżeczko jest niezwykle wygodne, gdyż można je ustawić tuż obok łóżka rodziców, co zapewnia bliskość z maluszkiem. Dzięki temu rodzic zawsze ma dziecko tuż obok siebie. Łóżeczka dostawne najczęściej są wyposażone w kółeczka.


Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Łóżeczka dla niemowląt powinny przede wszystkim być bezpieczne. Powinny być wykonane z naturalnego drewna i pokryte ekologiczną farbą wodną. Łóżeczka muszą spełniać normy bezpieczeństwa. Dla łóżeczka o rozmiarze 120x60 normę PN-EN 716-1 (2019), a dla mini łóżeczek dostawnych (90x40) normę PN-EN 1130. Wybierając łóżeczko spełniające normy, możesz być pewien, że jest ono w 100% bezpieczne. Posiada odpowiednią odległości między szczebelkami, a wysokość pomiędzy powierzchnią materaca a górną barierką łóżeczka jest bezpieczna dla dziecka.


Na zdjęciu: Łóżeczka Babysense LUNA + monitor oddechu dla niemowląt Babysense7 (wyrób medyczny)


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Sercem każdego łóżeczka jest materac.

Materac jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łóżeczka, który dostępny jest do kupienia osobno. Jednak decydując się na zakup łóżeczka z materacem w zestawie, można zaoszczędzić. Niezależnie od modelu i koloru łóżeczka, jaki wybiorą rodzice (ważne jest, aby łóżeczko spełniało wspomniane wcześniej normy bezpieczeństwa), najważniejszą decyzją jest wybór odpowiedniego materaca. Dziecko spędza na materacu 16-18 godzin dziennie lub nawet więcej, dlatego powinien przede wszystkim być on oddychający i odpowiednio twardy. Jeśli decydujesz się na zakup łóżeczka w zestawie z materacem, koniecznie sprawdź jego jakość i zapytaj sprzedawcę o szczegóły. Niestety, producenci i sprzedawcy często dołączają do zestawów materace najniższej jakości, aby obniżyć cenę. W przypadku dostawek, które wykonane są z materiału, jakość i bezpieczeństwo materaca najczęściej są kwestią wątpliwą. Dlatego wielu rodziców po zakupie takiego zestawu decyduje się na ponowny zakup materaca, ponieważ szybko odkrywają, że ten, który został im dostarczony z dostawką, może nie być zdrowy i bezpieczny dla ich dziecka.Pamiętaj! Materac to serce łóżeczka. Lepiej wybrać nieco tańsze łóżeczko i zainwestować więcej w zdrowy, bezpieczny i komfortowy materac dla dziecka.Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


Najważniejsze funkcje łóżeczka, które rodzice najbardziej doceniają, to:


  • Regulowane 3 poziomy ustawienia dna łóżeczka w zależności od etapu rozwoju dziecka. Ta funkcja jest bardzo wygodna dla rodziców, ponieważ mogą ustawić dno materaca na najwyższym poziomie, kiedy maluszek jeszcze nie potrafi siadać. Dzięki temu nie muszą się mocno schylać, co sprawia, że opieka nad dzieckiem jest bardziej komfortowa.

  • Wyjmowane szczebelki. Ta funkcja umożliwia maluszkowi samodzielne wychodzenie z łóżeczka, gdy podrośnie. Dzięki temu unikamy ryzyka, że dziecko będzie próbowało wspinać się przez barierkę, chcąc samodzielnie opuścić łóżeczko.

  • Możliwość zamiany łóżeczka na tzw. tapczanik. Wystarczy dokupić osobno boczną barierkę, dzięki czemu łóżeczko staje się bezpiecznym mini tapczanikiem dla dziecka. Dzięki tej funkcji dziecko może swobodnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka.


Z szufladą czy bez?

Na rynku dostępne są modele łóżeczek z dodatkową szufladą umieszczoną pod dnem łóżeczka. Jednak zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie z kilku powodów.

  • Szuflada to miejsce, w którym może szybko zbierać się kurz, co sprzyja rozwojowi roztoczy.

  • Utrzymanie czystości zarówno samej szuflady, jak i podłogi pod nią może być trudne.

  • Otwieranie i zamykanie szuflady może niepotrzebnie wybudzać maluszka.

  • Obecność szuflady może zaburzać swobodną wentylację łóżeczka.Wentylacja - niezwykle ważna sprawa Polecamy łóżeczka drewniane wykonane z naturalnych materiałów, posiadające szczebelki rozmieszczone po 4 stronach oraz odpowiednio rozstawione listwy dna łóżeczka. Takie rozwiązanie zapewni swobodny przepływ powietrza i umożliwi materacowi swobodne oddychanie, dzięki czemu nie będzie kumulował się nadmiar ciepła. Postaw na właściwą wentylację i maksymalnie oddychający materac, aby stworzyć najlepsze i najbezpieczniejsze środowisko snu dla swojego dziecka.


Łóżeczko z materacem + monitorem oddechu ?

Pierwsze i jedyne w Polsce łóżeczka z 100% oddychającymi materacami + monitor oddechu (wyrób medyczny) są dostępne w ofercie Babysense. Taki zestaw gwarantuje bezpieczne środowisko snu dziecka. Łóżeczko spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, a materac zapewnia nie tylko komfort, ale także wspomaga odpowiednie ułożenie dróg oddechowych maluszka. Monitor oddechu monitoruje każdy oddech dziecka, a w przypadku wykrycia zatrzymania oddechu, natychmiast wywołuje alarm, umożliwiając rodzicom udzielenie pomocy dziecku w momencie, gdy będzie jej potrzebowało.


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Bezpieczne łóżeczko jest naprawdę bezpieczne, gdy znajduje się w nim tylko dziecko! Bezpieczne łóżeczko jest naprawdę bezpieczne, gdy znajduje się w nim tylko dziecko! Pamiętaj, jedną z kluczowych zasad bezpieczeństwa jest układanie dziecka do snu na plecach, na twardym materacu, w łóżeczku pozbawionym jakichkolwiek zabawek, kocyków, szumiących misiów i innych podobnych przedmiotów.Polecamy nasze produkty:

348 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page