UA-9736616-19
top of page

Jaką nianię elektroniczną wybrać? Doradca Babysense podpowiada.

Zaktualizowano: 13 kwi 2023Elektroniczna niania to bardzo praktyczne urządzenie, ułatwiające rodzicom opiekę nad dzieckiem. Podczas dokonywania wyboru odpowiedniej niani elektronicznej, rodzice są zaskoczeni, jak wiele modeli jest dostępnych na rynku i jak wiele różnych funkcji oferują te urządzenia.


Niektóre z oferowanych funkcji są niezbędne, pozostałe mogą przydać się okazjonalnie lub po prostu będą nieprzydatne. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań rodziców.

Zanim jednak omówimy najważniejsze funkcje, na które warto zwrócić uwagę, zadajmy sobie pytanie najważniejsze:


Czy potrzebuje elektronicznej niani?


Rodzice często zastanawiają się, czy w ogóle potrzebują niani. Sprawdź sam, odpowiadając sobie na poniższe pytania:


 1. Mieszkam na bardzo małej powierzchni i praktycznie niezależnie od miejsca, w którym jestem w mieszkaniu, zawsze usłyszę głos lub płacz mojego dziecka. W tym przypadku prawdopodobnie świetnie sobie poradzisz bez korzystania z pomocy elektronicznej niani.

 2. Mieszkam na większej powierzchni i nie zawsze będę mogła/mógł usłyszeć mojego maluszka. Chcę mieć pewność i poczucie komfortu oraz spokoju, że będę mogła/mógł zareagować na wołanie lub płacz dziecka, kiedy jestem zajęta/zajęty innymi aktywnościami, uchwycić moment, kiedy się przebudzi, albo po prostu płacze i wymaga mojej opieki i bliskości.


Niania elektroniczna nigdy nie zastąpi opieki osoby dorosłej. Jeśli jesteś rodzicem, który chce skorzystać z tego urządzenia, aby poprawić sobie komfort i ułatwić opiekę nad dzieckiem, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając nianię.
Najważniejsze funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:


Czasy, kiedy niania służyła tylko do nasłuchiwania dziecka czy płacze, to już przeszłość. Elektroniczne nianie nowej generacji potrafią o wiele więcej.

 • Tryb nocnego widzenia - dzięki tej funkcji możesz na ekranie elektronicznej niani oglądać maluszka nawet w całkowitych ciemnościach.

 • Funkcja VOX - to funkcja, która wykryje dźwięk w pokoju dziecka (płacz, głos) i aktywuje nianię, przekazując głos i obraz do rodziców (dzięki tej funkcji "czuwania" możesz wydłużyć czas użytkowania jednostki rodzica, zmniejszając zużycie energii).

 • Dwukierunkowa komunikacja (Two way talk) - to funkcja, która umożliwia nie tylko słyszenie dziecka, ale także rozmowę z nim. Dzięki niej możesz uspokoić maluszka swoim głosem, zanim pojawisz się w jego pokoju.

 • Monitoring z kilku kamer - najlepsze modele niań elektronicznych pozwalają na rozbudowę systemu o kolejne kamery, co umożliwia monitorowanie dziecka nie tylko w łóżeczku, ale także w każdym innym miejscu. Elektroniczna niania to urządzenie, które rodzice wykorzystują nie tylko w okresie pierwszego roku życia dziecka, ale także w latach kolejnych. Dzięki możliwości podpięcia większej ilości kamer, z których jedna może monitorować np. samo łóżeczko dziecka, a druga - pokój dziecka lub kącik zabaw, w którym maluszek się bawi, rodzice mają większą kontrolę nad jego bezpieczeństwem.

 • Funkcja białego szumu/kołysanki - to bardzo praktyczna funkcja, na którą rodzice często nie zwracają uwagi podczas zakupu niani. Dobrej jakości kołysanki i biały szum pozwalają na uspokojenie dziecka i ułatwiają zasypianie. Wybierając model z tą funkcją, nie musisz dodatkowo wydawać pieniędzy na szumiące zabawki dla dziecka.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze niani elektronicznej? Oprócz wymienionych wcześniej funkcji warto zwrócić uwagę na markę produktu. Wybierając produkt markowy, mamy pewność, że został on zaprojektowany przez specjalistów, a użyte do produkcji komponenty są najwyższej jakości. Warto także uważać na bardzo niskie ceny, które mogą oznaczać słabą jakość produktu, problemy z jego użytkowaniem, a nawet konieczność zwrotu lub reklamacji.


Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:


 • zdrowie i bezpieczeństwo - markowi producenci spełniają wymagania jakościowe i posiadają odpowiednie certyfikaty (CE i RoHS). Masz pewność, że komponenty używane do produkcji urządzenia są monitorowane i przetestowane pod względem stężenia substancji niebezpiecznych oraz spełniają normy europejskie,

 • jakość obrazu,

 • jakość dźwięku,

 • wydajność baterii,

 • zasięg,

 • prywatność - wybieraj urządzenia z technologią FHSS. Masz pewność, że transmisja jest bezpieczna i nikt nie może włamać się i przejąć obrazów z kamery w pokoju Twojego dziecka.


Niania z monitorem oddechu? Najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jeśli zależy Ci nie tylko na poprawie komfortu i wygody w opiece nad dzieckiem, ale również na maksymalnym bezpieczeństwie maluszka podczas snu i zabawy w łóżeczku, zalecamy wybór modelu niani elektronicznej z monitorem oddechu.

Niania z monitorem oddechu to także duża oszczędność dla rodziców. Zakup osobno niani i osobno monitora może stanowić dość duży wydatek. Gotowy, oryginalny zestaw to nie tylko pewność i bezpieczeństwo, ale także duża oszczędność dla portfela.
WAŻNE: Wybieraj tylko nianie elektroniczne z monitorem oddechu, który posiadają certyfikat wyrobu medycznego. Unikaj zwykłych urządzeń AGD "udających" monitory oddechu. Producenci chcąc wprowadzić rodziców w błąd, używają nazw czujnik ruchu, monitor ruchu - tego typu urządzenia nigdy nie zostały przetestowane klinicznie, nie uzyskały certyfikatu wyrobu medycznego, a ich stosowanie "jako monitor oddechu" jest zabronione w wielu krajach UE, w tym w Polsce. Postaw na bezpieczeństwo - zawsze wybieraj monitor oddechu z certyfikatem wyrobu medycznego.

Chcesz mieć pewność, że wybierasz bezpieczne urządzenie z monitorem oddechu, który jest wyrobem medycznym - polecamy oryginalne zestawy marki Babysense - sprawdź tutaj >

2287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page