Monitor oddechu dla niemowląt - czy warto kupić?

Zaktualizowano: 17 lut 2020

Monitor oddechu jest urządzeniem, które ma informować rodziców o problemach z oddychaniem, które może mieć śpiące dziecko. Czy trzeba bądź warto go kupić? Dla kogo jest wskazany? Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Monitory oddechu przeznaczone są dla  każdego zdrowego dziecka od 0-12m życia. Dla wszystkich rodziców którzy  chcą poczuć się pewniej i włączyć system ostrzegania o zagrożeniach bezdechu u swojego dziecka.  Stosowanie monitorów oddechu specjaliści polecają w szczególności niemowlętom z dużej grupy ryzyka, m.in wcześniakom , dzieciom z niską masą urodzeniową oraz niską skalą Apgar.  Jeśli masz wątpliwości , najlepiej skonsultuj się z specjalistą. Monitory oddechu są powszechnie stosowane w wielu krajach świata. To standardowa pozycja na liście wyprawkowej, taka jak fotelik, wózek czy laktator.

Większość rodziców także w Polsce decyduje się na zakup elektronicznej niani audio lub z ekranem wideo, która rzeczywiście bardzo ułatwia opiekę nad dzieckiem i poprawia komfort. To dzięki niej słyszymy i widzimy nasze dziecko, jedakże elektroniczna niania nie poinformuje nas o bezdechu. Kupując elektroniczną nianię warto się zastanowić czy nie dołożyć małej kwotę i kupić gotowy zestaw 3w1 (masz pod kontrolą obraz, dźwięk i oddech Twojego dziecka), elektroniczną nianię video z monitorem oddechu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora oddechu ?

Wybierając monitor oddechu, najpierw należy sprawdzić czy posiada on certyfikat wyrobu medycznego, wtedy  masz pewność że monitor oddechu został przetestowany klinicznie, został sprawdzony i dopuszczony do sprzedaży i użytkowania przez konsumentów.

Decydując się na zakup monitora oddechu należy dokonać urządzenia fabrycznie nowego najlepiej z oficjalnego sklepu producenta lub w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Kupując monitor na rynku wtórnym , używany nie mamy pewności czy jest on w pełni sprawny. W takim przypadku zalecamy kontakt z producentem i przetestowanie urządzenia w serwisie producenta marki Babysense

Bezpieczny sen dziecka - monitor oddechu to nie wszystko

Monitor oddechu jest bardzo ważnym elementem systemu bezpiecznego snu niemowląt i jedyny za który klient musi zapłacić.  Pozostałe bardzo ważne o ile nie ważniejsze to wiedza która jest za darmo.  Oprócz monitora oddechu warto wprowadzić już od pierwszego dnia życia zasady bezpiecznego snu niemowląt zdefiniowane przez Krajowego Konsultanta ds Neonatologii oraz Amerykańską Akademię Pediatryczną. Ostatnim elementem jest umiejętność udzielenia dziecku pierwszej pomocy jeśli będzie taka konieczność.

System bezpiecznego snu:

KROK 1:  Poznaj i stosuj zasad bezpiecznego snu

KROK 2:  Zapoznaj się z zasadami udzielania pierwszej pomocy dla niemowląt

KROK 3:  Wybierz monitor oddechu z certyfikatem medycznym


Więcej informacji o zasadach bezpiecznego snu niemowląt znajdziesz na stronie: bezpiecznyodnarodzin.pl

912 wyświetlenia0 komentarz