UA-9736616-19
top of page

Jaki monitor oddechu do dostawki?

Zaktualizowano: 24 lip 2023

Łóżeczka dostawne to bardzo popularne wśród rodziców rozwiązanie, które pozwala na fizyczną bliskość z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia. Wielu rodziców, chcąc zapewnić dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa, decyduje się także na zakup monitora oddechu.


Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 - wyrób medyczny klasy IIB


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Czy monitor oddechu można stosować do każdej dostawki?

Decydując się na zakup monitora oddechu, należy upewnić się, czy wybrane przez nas urządzenie jest wyrobem medycznym, tzn. czy posiada certyfikat wyrobu medycznego. Mamy wtedy pewność, że wybrany przez nas monitor jest bezpieczny dla dziecka, a jego działanie zostało zweryfikowane przez specjalistów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że ostrzeże nas zawsze wtedy, kiedy wykryje u dziecka niebezpiecznie niską liczbę ruchów oddechowych lub brak oddechu. Najczęściej wybieranym przez rodziców monitorem oddechu jest Babysense 7.


Monitory oddechu marki Babysense są również urządzeniami najczęściej wybieranymi przez lekarzy. Na większości oddziałów noworodkowych w Polsce, oddech maluszków po urodzeniu jest monitorowany przez szpitalne wersje monitora oddechu Babysense.


WAŻNE: nigdy nie kupuj urządzenia bez certyfikatu wyrobu medycznego. Na rynku pojawiają się urządzenia tzw. czujniki ruchu, monitory ruchu. To zwykłe urządzenia typu AGD - nigdy nie zostały przetestowane i sprawdzone pod kątem wymagań wyrobu medycznego.


Czy monitor oddechu Babysense 7 może być używany w dostawce? Tak, ale po spełnieniu kilku warunków:

  • Po pierwsze musimy się upewnić, że dostawka będzie oddalona od łóżka rodziców na odległość około 10-15cm, a przed rozpoczęciem użytkowania rodzic przeprowadzi test urządzenia w warunkach odpowiadającym realnym warunkom, w jakich maluszek będzie spał. Podczas testu monitora rodzic powinien położyć się na łóżko rodzica skierowanym twarzą w stronę dostawki. Tak przeprowadzony test pozwoli się upewnić, że monitor wykryje bezdech dziecka, a oddech osoby dorosłej nie zakłuci pomiaru oddechu maluszka. (czyli że monitor będzie wykrywał oddech osoby dorosłej, nawet jeśli u dziecka pojawi się bezdech, wtedy urządzenie nie podniesie alarmu). Zgodnie z instrukcją użytkowania należy wyeliminować wszystkie zewnętrze źródła ruchu w tym ruchu powietrza takich jak oddech osoby dorosłej.

  • Drugi warunek dotyczy dna łóżeczka, które musi być odpowiednio twarde i stanowić odpowiednie podparcie dla płytek sensorycznych monitora, co jest niezbędne dla prawidłowego działania urządzenia.

  • Nie bez znaczenia jest również jakość materaca wykorzystanego w dostawce. Materac nie powinien posiadać kanalików, nie powinien być wykonany z pianki z funkcją pamięci i powinien posiadać odpowiednie wypełnienie.


Po spełnieniu wszystkich tych warunków możemy mieć pewność, że monitor oddechu zadziała prawidłowo. W każdym innym przypadku praca monitora może zostać zakłócona.


Czy istnieje dostawka kompatybilna z monitorem oddechu Babysense 7?

Tak, w odpowiedzi na oczekiwania rodziców firma Babysense wprowadziła na rynek wolnostojące mini łóżeczko dostawne w 100% kompatybilne z monitorem oddechu, które można używać w odległości 10 cm od łóżka rodziców. Dostawka Babysense posiada prawidłowo przystosowane do umieszczania sensorów dno oraz wyposażona jest w specjalnie zaprojektowany materac, który gwarantuje kompatybilność z monitorem oddechu.

Dostawka Babysense LUNA Mini została wyposażona w 100% oddychający materac redukujący ryzyko przegrzania i uduszenia. Zastosowany w materacu wkład DUOSENSE umożliwia precyzyjne odwzorowanie każdego ruchu oddechowego na płytkach sensorycznych monitora. Teraz dziecko może spać blisko mamy, bezpiecznie, a każdy jego oddech jest pod kontrolą! Luna Mini została przetestowana w testach osoby dorosłej leżącej na łóżku rodzica w odległości 10cm od dostawki. Przed rozpoczęciem użytkowania zgodnie z instrukcją należy przeprowadzić test monitora.Łóżeczko Babysense LUNA Mini zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i bliskości sensorycznej - dziecko czuje się bezpieczniej widząc i czując mamę oraz słysząc jej głos, a mama może dotykiem uspokoić swojego maluszka w każdej chwili bez wychodzenia z łóżka.


Babysense LUNA Mini to w stu procentach bezpieczny sposób na spanie blisko niemowlęcia, przy jednoczesnym zachowaniu własnej przestrzeni do spania.
W ofercie Babysense jest dostępna dostawka z monitorem oddechu Babysense 7.

Dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa i zaoszczędzić przygotowaliśmy zestaw składający się z łóżeczka Babysense LUNA 7 Mini, w 100% oddychającego materaca Babysense AIR oraz monitorem oddechu Babysense 7. Do każdego modelu łóżeczka Babysense LUNA producent dostarcza w prezencie również ultra oddychające prześcieradło muślinowe NATURE TOUCH, które zapewnia swobodny przepływ powietrza przez materac.Artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter informacyjny.

Szanujemy wybór rodziców co do sposobu spania z dzieckiem. O wyborze miejsca do snu dziecka i bezpieczeństwa maluszka zawsze decydują rodzice.
POLECAMY TAKŻE:

11 203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page