• Instagram - Szary Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Kontrola ciąży


Opinie Lekarzy.
 

Monitor oddechu - opinie lekarzy.

Wśród przyszłych i świeżo upieczonych rodziców opinie czy należy używać monitora oddechu są dość podzielone.  Cześć nie wyobraża sobie 1 roku życia dziecka bez monitora oddechu chcąc zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo, cześć rodziców uznaje to za zbędny wydatek.

Jak to wygląda z perspektywy lekarzy i środowiska medycznego?
Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej,  znakomita większość medyków uważa, że jeśli możemy sobie pozwolić na zakup monitora oddechu to powinien on znaleźć się na liście wyprawkowej.  Używanie monitora oddechu na pewno  nie zaszkodzi, a może uratować życie.   Lekarze zwracają uwagę, że posiadanie monitora nie powinno i nie może obniżać czujności rodziców w opiece na małym dzieckiem.  Monitor oddechu to jednak nie wszystko, środowisko medyczne. zaleca przede wszystkim stosowanie zasad bezpiecznego snu od pierwszego dnia razem w domu.

 

 W większości oddziału noworodkowych w całej Polsce  lekarze i położne korzystają z wersji szpitalnej monitora oddechu Babysense. Stad tak silne zaufanie personelu medycznego do monitorów oddechu marki Babysense. Nic dziwnego, że w środowisku medycznym przeważa opinia, że lepiej zaopatrzyć się w monitor oddechu pod materac do łóżeczku dziecka.

 

Monitor oddechu to urządzenie przetestowane klinicznie  i jest  używane w rządowych programach zdrowotnych w ponad 30 krajach świata, skierowanych do zapewnienia rodzicom i placówkom medycznym ulepszonych środków radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z SIDS.

Dla kogo jest monitor oddechu ?

Dla wszystkich dzieci zdrowych w wieku 0-12 miesięcy.  Środowisko medyczny uznaje, że zagrożenie SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt) mija po 12 miesiącu życia.

Dla wszystkich rodziców dzieci zdrowych do 12 miesiąca życia,  którzy chcą zabezpieczyć się na wypadek:

- blokady dróg oddechowych

- nagłego zadławienia

- SIDS

Monitor oddechu to jedyny sposób na kontrolę każdego oddechu dziecka.  W okresie niemowlęcym infekcje dróg oddechowych mogą utrudniać małemu dziecku oddech.

 

Polecamy artykuł portalu MEDONET - "Monitor oddechu dla niemowląt"

 

Jak jest szczególne wskazania do zakupu monitora oddechu?

- wcześniaki

- niska nota w skali APGAR

- stwierdzone ryzyko wystąpienia SIDS (podobne przypadki w rodzinie)

- stwierdzone problemy z bezdechem w rodzinie

- infekcje dróg oddechowych utrudniające swobodne oddychanie

- palenie papierosów w ciąży 

 

Monitor oddechu - do czego służy, dlaczego warto ?  Przeczytaj tutaj >
 

 

b7 łóżeczko.png