UA-9736616-19
top of page
  • Instagram - Szary Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Kontrola ciąży


Opinie Lekarzy
 

Wśród przyszłych i świeżo upieczonych rodziców opinie, czy należy używać monitora oddechu są dość podzielone. Część nie wyobraża sobie 1. roku życia dziecka bez monitora oddechu, chcąc zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo, część rodziców uznaje to za zbędny wydatek.

Jak to wygląda z perspektywy lekarzy i środowiska medycznego?
Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej, znakomita większość medyków uważa, że jeśli możemy sobie pozwolić na zakup monitora oddechu, to powinien on znaleźć się na liście wyprawkowej. Używanie monitora oddechu
na pewno nie zaszkodzi, a może uratować życie. Lekarze zwracają uwagę, że posiadanie monitora nie powinno i nie może obniżać czujności rodziców w opiece na małym dzieckiem. Monitor oddechu to jednak nie wszystko, środowisko medyczne zaleca przede wszystkim stosowanie zasad bezpiecznego snu od pierwszego dnia razem w domu.

 

W większości oddziału noworodkowych w całej Polsce lekarze i położne korzystają z wersji szpitalnej monitora oddechu Babysense. To pokazuje jak silne jest zaufanie personelu medycznego do monitorów oddechu marki Babysense. Nic dziwnego, że w środowisku medycznym przeważa opinia, że lepiej zaopatrzyć się w monitor oddechu pod materac do łóżeczka dziecka.

Monitor oddechu to urządzenie przetestowane klinicznie, które jest używane w rządowych programach zdrowotnych w ponad 30 krajach świata, skierowanych do zapewnienia rodzicom i placówkom medycznym ulepszonych środków radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z SIDS.

Dla kogo jest monitor oddechu?

Dla wszystkich dzieci zdrowych w wieku 0-12 miesięcy. Środowisko medyczne uznaje, że zagrożenie SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt) mija po 12 miesiącu życia.

Dla wszystkich rodziców dzieci zdrowych do 12 miesiąca życia, którzy chcą zabezpieczyć się na wypadek:

- blokady dróg oddechowych

- nagłego zadławienia

- SIDS

Monitor oddechu to jedyny sposób na kontrolę każdego oddechu dziecka. W okresie niemowlęcym infekcje dróg oddechowych mogą utrudniać małemu dziecku oddech.

 

Polecamy artykuł portalu MEDONET - "Monitor oddechu dla niemowląt"

 

Jakie są szczególne wskazania do zakupu monitora oddechu?

- wcześniaki

- niska nota w skali APGAR

- stwierdzone ryzyko wystąpienia SIDS (podobne przypadki w rodzinie)

- stwierdzone problemy z bezdechem w rodzinie

- infekcje dróg oddechowych utrudniające swobodne oddychanie

 

Monitor oddechu - do czego służy, dlaczego warto ?  Przeczytaj tutaj >
 

 

bottom of page